Інженерно-технологічний інститут "Біотехніка"


       Виконувані програми є єдиними в Україні, відповідні стратегічному напрямку у світовій науці і виробництві, а саме: заміни хімічних засобів природними механізмами регулювання чисельності шкідливих організмів та збереження родючості грунтів.
       Очікується зростання світового виробництва біологічних засобів більш ніж на 10% щорічно і подальше обмеження на використання хімічних речовин, в тому числі законодавчо в Європейському союзі через регламенти системи RICH.
       Це свідчить, що інститут працює в проривний напрямку світової науки, був і залишається провідним науковим і науково-виробничим установою агропромислового комплексу України за напрямками: промислової ентомології, технічної мікробіології, кліматичної техніки, біолого-холодильних технологій збереження біологічної і сільськогосподарської продукції, координаційна науково технічний центр системи Національної академії аграрних наук України та Міністерства аграрної політики України в галузі промислових техн логий виробництва і застосування засобів біологізації рослинництва.

 

ПЕРЕВАГИ Біологічних препаратів НАД хімічними пестицидами:

  1.     спрямовано регулюють чисельність шкідливих чинників, значно обмежують в агробіоценозі;
  2.     не викликають резистентності у фітофагів та фітопатогенів при застосуванні;
  3.     біологічні засоби захисту рослин (БЗЗР) - доступні та мало витратні способи підвищення врожаїв в екологічно чистій основі;
  4.     сприяють підвищенню якості та впливають на строки дозрівання сільськогосподарських культур;
  5.     деякі БЗЗР підвищують стійкість рослин до стрес-факторів (абіотичних та біотичних).
  6.     зменшують норму застосування хімічних пестицидів, вміст нітратів у продукції рослинництва;
  7.     покращують родючість ґрунтів;
  8.     дозволяють суттєво зменшити або уникнути застосування хімічних пестицидів, що сприяє зменшенню хімічного навантаження на довкілля.

     Наш інститут єдиний на пострадянському просторі, що є розробником технологій виробництва, розробником обладнання для організації виробництва біопрепаратів, розробником методик підтримки біологічних показників, розробник мікробіологічних препаратів (з суфіксом БТ - "Біотехніка") та виробником біологічних та мікробіологічних препаратів з високою якістю. Ми єдина державна організація в Україні, що розвивається з урахуванням нових технологій та розробок та виробляє біологічні засоби захисту врожаю під контролем найкращих вчених біологів та мікробіологів. У нас виробничі лінії оснащені обладнанням власної розробки, яке здобуло визнання та популярність у ближньому зарубіжжі.