Історія інституту

      

     Історія Інженерно-технологічного інституту "Біотехніка"  НААН України почалась у 1971 році відкриттям в місті Одесі філіала НВО «Агроприбор».

     З часом філіал було перетворено у ВНДЦ «Біотехніка», а у 1991 році  Інститут увійшов в склад Національної академії аграрних наук України.

     Створення Інституту було викликано необхідністю у забезпеченні технологічним обладнанням новоствореної галузі - біологічний захист рослин.

     В той час тільки в Україні було збудовано більше 2,5 тисяч біофабрик і біолабораторій.

     На базі Інституту у короткі терміни було налагоджено розробку та виробництво технологічного обладнання.

     На сьогодні Інженерно-технологічний інститут «Біотехніка» НААН України є головною науковою установою системи Національної академії аграрних наук України по пріоритетному напряму промислових біотехнологій виробництва і використання засобів біологізації землеробства.

Головні складові діяльності:

   -  розробка ресурсозберігаючого технологічного, біолого-кліматичного обладнання і приладів для оснащення виробництва біологізації землеробства;

   - розробка промислових біотехнологій виробництва ентомологічних і мікробіологічних засобів захисту рослин та органічних удобрень;

   - розробка технологій використання біологічних препаратів при вирощуванні органічної продукції;

   - виготовлення експериментальних зразків обладнання для оснащення біологічних виробництв.

     Наукові дослідження Інституту є міждисциплінарними (комплексними) та визначаються поєднанням інженерних, біологічних та сільськогосподарських наук.

     На протязі існування Інституту сформувався наукових колектив, який має унікальні навички створення обладнання для розведення корисних комах і мікроорганізмів, розробки промислових біотехнологій  та їх використання у агробіоценозі.

     В 2021 році Інститут відзначає 50 років із часу свого заснування.

     Постановою Верховної Ради України від 16 грудня 2020 р.  № 1092-ІХ «Про відзначення пам'ятних дат і ювілеїв у 2021 році» ця подія відзначається на державному рівні, завдяки вагомому внеску колективу ІТІ «Біотехніка» НААН України у розвиток в Україні аграрної науки, біологічних систем виробництва і застосування засобів біологізації землеробства, створення впровадження комплексу науково-технічної, інженерно-технологічної та агробіологічної продукції.