Історія інституту

       Інженерно-технологічний інститут "Біотехніка" був створений в 1971 році, як Одеський філіал науково-виробничого об'єднання (ОФ НУО) "Агропрібор", наказом Міністра сільського господарства СРСР як державний бюджетного науково-виробничого підприємства. Згідно з наказом Госпроізводства СРСР від 06.10.97 р № 755 на базі ОФ НВО "Агропрібор" створений Всесоюзний науково-дослідний, інженерний центр (ВНІЦ) "Біотехніка". Згідно з наказом Президента УААН № 100 від 14 квітня 1992 р Всесоюзний науково-дослідний, інженерний центр (ВНІЦ) "Біотехніка" (з зональнальной ісследовальтельно-виробничою базою біологічної техніки і навчальним центром "Біометод") був перейменований в Науково-дослідний центр "Біотехніка "Української академії аграрних наук (дослідно-виробничу базу біологічної техніки) НДЦ" Біотехніка "УААН

        Розпорядженням Прем'єр-міністра України 247 від 28 квітня 1992р. і наказом Української академії аграрних наук 154 від 24 червня 1992 р ВНІЦ "Біотехніка" перейменований в Інженерно-технологічний інститут (ІТІ) "Біотехніка". В даний час інститут має назву Інженерно-технологічний інститут "Біотехніка" Національної академії аграрних наук України (ІТІ "Біотехніка" УААН).

       Інженерно-технологічний інститут "Біотехніка" - провідна наукова і науково-виробнича установа агропромислового комплексу України в напрямках промислової ентомології, технічної мікробіології, кліматичної техніки, біолого-холодильних технологій збереження біологічної і сільськогосподарської продукції, координаційна науково-технічний центр системи Національної академії аграрних наук України і Міністерства аграрної політики України в галузі промислових технологій виробництва та застосування засобів біологіз ації рослинництва.

       З 2011 р Інженерно-технологічний інститут "Біотехніка" відповідає за виконання програми "Наукові та інженерно-технологічні принципи створення екологічно безпечних промислових біотехнологій і обладнання для виробництва та використання в агробіоценозах препаратів біологічного захисту рослин" (ПНД 35 "Біотехніка"), яка до початку 2012 р включила в себе 18 наукових завдань, з них 9 фундаментальних.