Інформація про результати проведення міжнародної наукової конференції «Біологічний метод захисту рослин: досягнення та перспективи»

 

     В Інженерно-технологічному інституті «Біотехніка» НААН 4-5 жовтня у смт Хлібодарське в режимі он-лайн проведено міжнародну наукову конференцію «Біологічний метод захисту рослин: досягнення та перспективи». Конференцію організовано за участю Національної академії аграрних наук України, Національного університету біоресурсів та природокористування України, Інституту генетики, фізіології та захисту рослин

АН Молдови, Латвійського університету наук про життя та технології, ІТІ «Біотехніка» НААН. Від НААН конференцію відкривав академік НААН, доктор технічних наук, завідувач кафедри механіки Національного університету біоресурсів та природокористування Булгаков В.М. Після пленарного засідання, де з доповіддю виступив Т.М. Анастас (Молдова) проведено засідання п'яти секцій під керівництвом: академіка Булгакова В.М., проф. Хареби О.В., проф. Нікіпелової О.М., проф. Анастасія Т.М. та в.о. директора Інституту Ходорчука В.Я.
 У рамках проведення конференції було розглянуто матеріали доповідей 12 науково-дослідних інститутів НААН та НАН та ВНЗ, а також 8 дослідних станцій НААН. Заслухано 20 доповідей вчених із 14 наукових установ.

 

   Розкрито актуальні проблеми аграрної науки, пов'язані з біологічним методом захисту рослин від шкідників та хвороб, та загальні питання екологізації та біологізації сільськогосподарського виробництва. Зокрема, були представлені теоретичні та практичні питання щодо:

 • апаратного і технологічного забезпечення мікробіологічних та ентомологічних виробництв;
 • розроблення нових мікробіологічних препаратів для захисту рослин та тривалого зберігання сільськогосподарської продукції;
 • виробництва і використання органічних добрив;
 • розведення в штучних умовах ентомофагів і акаріфагів, а також їх подальшого застосування у відкритому і закритому ґрунті;
 • дослідженням біологічного захисту різних агрокультур;
 • тенденціям розвитку біологічного землеробства та біоконтролю в Україні та за кордоном.

   Розглянуті доповіді, на нашу думку, свідчать як про попит, так і необхідність розвитку органічного землеробства, зокрема з використанням методів біоконтролю і в нашій державі, і за кордоном.
За результатами роботи конференції сформовано низку пропозицій:

 1. Ініціювати приведення законодавства у сфері виробництва і обігу біологічних засобів захисту рослин у відповідність до правових норм ЄС.
 2. Розширити співпрацю ІТІ «Біотехніка» НААН з Інститутом генетики, фізіології та захисту рослин АН Молдови шляхом реалізації спільних наукових досліджень, створення та апробації нового обладнання у сфері виробництва біозасобів.
 3. Сприяти спрощенню процедур включення до Державного реєстру пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні, біопрепаратів для захисту рослин, які розроблені і випускаються спеціалізованими науково-дослідними інститутами НААН України і НАН України.
 4. Розробити ряд заходів щодо технічного переоснащення існуючих біофабрик і біолабораторій, а також створення нових  біовиробництв з урахуванням потреби їх технічного і технологічного забезпечення з використанням розробок спеціалізованих наукових установ НАН і НААН України.
 5. Підготувати  звернення до органів влади з питань створення  сприятливих умов, пільг та додаткового фінансування для установ, що розробляють нові високоефективні біопрепарати, технології та обладнання для випуску біопрепаратів для захисту рослин, які будуть конкурентоспроможними на світовому ринку біопестицидів.


     Учасники конференції висловили щиру вдячність Національній академії аграрних наук та ІТІ «Біотехніка» НААН за високий рівень організації та проведення конференції та наміри подальшої спільної наукової діяльності у цей складний воєнний час.

 

відеозапис конференції